Smmm yeterlilik sınavına 8.ders geliyor…

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Bitirme Sınavlarına 8.Modül (Ders) geliyor.

Konuyla ilgili elimde somut kanıtlar yok fakat konu yetkililer tarafından konuşuldu, konuyla ilgili hiç bir sorumluluğum yoktur, aldığım duyumlara göre siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek istedim. Belki sizlerin de konuyla ilgili bilgisi vardır. Yorumlarınızı yazının alt kısmından ileterek konuya açıklık getirebiliriz.

Hangi Kanun 8.Ders Olarak Gelecek?

SMMM Yeterlilik sınavlarına 8. Modül (Ders) olarak gelecek sınav konusu SPK Kanunu(Mevzuatı).

Uygulamaya Nasıl Geçilecek?

Uygulamaya nasıl geçilecek, uygulama SMMM Yeterlilik sınavlarına ilk kez girecek olanları kapsayacak. Yani sınava daha önce katılanları kapsamayacak, daha önce girenler kalan derslerine sınava girmeye devam edecekler. Fakat sınava girip hiç ders veremeyenlerin durumu konusunda bilgim yok.

Uygulamaya Ne Zaman Geçilecek?

Uygulamaya önüzdeki sınav dönemi yani 2010/3.dönem 4 – 5 Aralık 2010 tarihinde yapılacak sınav için planlanıyordu, ama o ihtimal ortadan kalktı. Neden kalktı ilk kez katılacak olanlar için başvuru süresi çoktan doldu. İkinci olarak ise sınav programı belirlendi, programda konuyla ilgili değişiklik yok.

Muhtemelen SMMM Yeterlilik 2012/1. Dönem sınavında uygulanmasına karar verilebilir.

İkinci olarak ise SMMM Yeterlilik Finansal Muhasebe modülü sınav süresinin kısaltılacağı yönünde kurslarda adaylar arasında konusmalar mevcut fakat bana pek inandırıcı gelmedi. Zaten zor yetiştiriliyor bu nedenle mantıklı gelmedi. Diğer taraftan ise 8. Ders gelme ihtimalini düşünürsek bu ders için zaman açmak adına sınav süreleri kısaltılabilir. Bu konuyu da not olarak sizlere duyurdum arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan varsa alt kısıma yorum olarak yazabilirler.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

1 Yorum “Smmm yeterlilik sınavına 8.ders geliyor…”

 1. smmm-staj diyor ki:

  Güzel açıklama olmuş elinize sağlık

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Yorum Yaz

*